Club de conversatie - limbi straine

Acum 8 ani predam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe Engleza .
Voi ce parere aveti?

julianacocor
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:03



dar in romaneste nu tot asa se preda ,fara gramatica?ma intelegi ..sper, ca mata esti mai priceputa in lingvistici precum se vede,lasa magazinele si apuca-te de vechea meserie mai Pitzulina...
ratuscaceaurata
Postat pe 19 Aprilie 2012 12:11
good luck
garbo_393478
Postat pe 2 Februarie 2014 18:14
De la: julianacocor, la data 2012-04-19 12:03:18Acum 8 ani predam limba Engleza la un club de limbi straine .
Aveam o multime de cursanti, pentru ca spre deosebire de centrele obisnuite de limbi straine noi puneam accentul pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica.
Intre timp am apucat pe alt drum .
Am deschis trei magazine de cadouri, cosmetice, decoratiuni.
Ma intreb daca oamenii mai sunt si acum la fel de interesati de limbi straine ca atunci.
Ma bate gandul sa deschid un club de conversatie pe Engleza .
Voi ce parere aveti?



Daca "pui accent pe timpul dedicat conversatiei si nu pe gramatica" cred ca esti superficiala tu, cursul il poate invata oricine, oriunde pentru a cunoaste engleza cat sa dea cu matura pe strazile Londrei, sa ingrijeasca batranii, sa spele masini, si sa plimbe cateii. (despre club- limba )
Un castig la "f*tui masa" nu-l avantajeaza cu nimic pe cursant iti ingrasa tie buzunarul si UK il exploateaza tot dupa potential luandu-i la "bani marunti". Ramai cu magazinele mai bine!
pitiTa_
Postat pe 2 Februarie 2014 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Localuri de dans -muzica veche 4 De la: garbo_10179 13 Februarie 2013 11:30
Ce v-ati propus sa faceti pana acum si nu ati reusit? 174 De la: garbo072160 16 Iunie 2010 23:00
Ce bautura beti la film? 14 De la: garbo_4810 22 August 2017 20:43
Club de conversatie - limbi straine 4 De la: julianacocor 2 Februarie 2014 18:34
timp liber 1 De la: garbo191419 25 Februarie 2011 17:22
Setari Cookie-uri