ingrijirea tenului

voi cum va ingrijiti tenul? stiti ceva masti de hidratare care se pot face in casa pentru tenul gras? in perioada de sarcina nu am folosit creme pentru ca nu suportam mirosul de parfum si acum trebuie sa recuperez. pupici!
felideni
Postat pe 20 Septembrie 2008 23:13
si eu am tenul gras. dar imi fac o masca cu pudra de argila de la gerovital. pun pudra intr-unr ecipient si o amestec cu suc de lamaie, dupa care intind maclavaisul pe fata si arat ca un babau . Dupa ce se usuca ma spal si gata... pielea e fina.
Pt punctele negre imi mai faceam o masca cu albus de ou, zeama de lamaie si malai. Dar ai grija sa faci chestia asta seara pt ca de la amsca cu malai se insoreste fata si arati groaznic.
lory9631
Postat pe 21 Septembrie 2008 09:45
sweet simo, ce produse cosmetice folosesti?
felideni
Postat pe 23 Septembrie 2008 00:13
pai eu nu ma spal pe fata cu sapun... ma spal cu nivea si din si seara- e ochestie verde cu granule pt ten gras; apoi ma sterg cu apa termala- nu stiu dc are vreun efect; si la sfarsit dar numai seara ma ung pe fata cu putin cutaden- arat ca un babau dar macar imi usuca cosurile
lory9631
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:13
a am uitat sa adaug ca mi-a iesit ca am tenul extra deshidratat si a zis sa beau multa apa si sa folosesc o crema oligo 25 parca de vichy e cam scumpa dar ma simt bine cu ea.
lory9631
Postat pe 23 Septembrie 2008 15:14
eu am folosit produse de la vichy, dar nu am fost foarte incantata. folosesc si eu apa termala si ma simt bine...si apa termala si restul produselor cosmetice le am de la avene. de ele sunt foarte multumita. multumesc pentru sfaturi!
felideni
Postat pe 24 Septembrie 2008 08:52
ma bag si eu in discutie. eu am tenul mixt si folosesc crema Neutrogena 2 in 1 pt spalat pe fata sau masca, e super lasa tenul foarte curat in 2 secunde iar cand mi se mai usuca tenul folosesc o crema hidratanta pentru bebelusi, exomega, ea de fapt e pentru dermatita atopica, piele uscata, dar e singura crema hidratanta cu care m-am impacat si nici nu e comedogena.

Postat pe 25 Septembrie 2008 01:53
a si cand mi-am cumparat produsele de la vichy am primit cadou si o masca hidratanta... am folosit-o o singura data pt ca eu nu prea sufar sa ma umplu de crema grasa pe fata... dar e ok chiar hidrateaza
lory9631
Postat pe 25 Septembrie 2008 15:04
tenul meu este gras in timpul zilei, apoi dupa dus pielea este foarte uscata...simt cum ma tine. poate fi vorba despre un ten mixt?
felideni
Postat pe 26 Septembrie 2008 23:44
sincer nu stiu exact definitia tenului mixt, nu le am cu dermatologia deloc. si eu il am cum zici tu, nu stiu daca e corect ca am zis mixt

Postat pe 28 Septembrie 2008 23:41
eu stiu ca tenul mixt este gras pe frunte, nas si barbie si normal in rest...t-ul acela sau ceva de genul.... nu sunt experta
lory9631
Postat pe 29 Septembrie 2008 16:58
fetelor,incercati crema de fata de la D'olive,am folosit-o cat am stat in tara si am fost foarte multumita.Are pentru toate tipurile de ten,si o gasiti in farmacii.Eu nu am probleme cu tenul deloc,dar cred ca mi-ar trebuii cevva ptr puncte negre(am cateva).
andraandra2
Postat pe 16 Noiembrie 2008 13:15
buna seara... este seara cand scriu eu mesajul si sunt foarte grabita, supraveghez si copiii in acelasi timp-problema asta cu tenul am avut-o si eu la ambele sarcini, si mai rau dupa a doua, diverse probleme foarte complicate si grave de sanatate, dar acum, multumesc lui Dumnezeu si tuturor celor care s-au rugat pentru mine in momente foarte grele, sunt foarte bine. Problematica tenului este foarte mare, dar depinde foarte tare de buget-o sa zambiti, probabil, dar la mine este foarte adevarat ceea ce am spus. Eu am avut din adolescenta probleme cu tenul, cu toate ca recunosc, sunt modesta, dar sunt o femeie frumoasa ( pentru ca frumusetea se invata, si totul depinde numai de individ, oamenii urati pot fi incredibil de frumosi, si viceversa) de curand, toata lumea imi face complimente-chiar dimineata, educatoarea fiului meu cel mare-citez:"Doamna, ce folositi pentru fata, arata extraordinar de bine si de natural, am vazut rar un ten ca al dumneavoastra".Si raspunsul vi-l transmit si voua, celor care doresc sa urmeze acest sfat, si a doua conditie, au o mica rezerva sau disponibilitate financiara-ma spal dimineata si seara cu Doux Nettoyant Moussant-Clarins, la doua zile cu un scrub de la Clinique-cel de nivel mediu, care se poate utiliza in fiecare zi, si dupa aplic crema hidratanta din gama Styx-cea cu lapte de capra, iar in jurul ochilor, am o crema naturala, preparata de un medic naturist -crema antirid pirasan-aceasta este mai ieftina, in jur de 20 ron, celelalte sunt scumpicele, dar sincer, merita toti banii, si tin foarte mult flacoanele, asa ca, o investitie de aprox 90 euro pentru tenul tau, pentru o perioada de aprox 6 luni, cred ca merita tot sacrificiul, mai ales ca stim cat sacrificiu exista intr-o casnicie ca lucrurile sa mearga asa cum trebuie! Eu va doresc bafta multa si un sfarsit de saptamana senzational! (am uitat sa mentionez, fericirea se reflecta pe chipul fiecareia dintre noi, si frumusetea se hraneste din ea!)
anametescu
Postat pe 5 Decembrie 2008 20:56
Pentru ingrijirea tenului eu folosesc apa vie. Ma spal cu ea de 3-4 ori pe zi. Ea m-a ajutat sa scap si de acnee. Iti recomand si tie. Informatie despre apa vie am gasit pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com
ella17xtreme
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:59
vand cosmetice si parfumuri de calitate la preturi exceptionale . Produsele sunt de la firma Metropolitan. Pentru a consulta catalogul accesati : www.metropolitan.ro iar acolo o sa gasiti catalogul de produse. Persoanele interesate me pot contacta la tel 0742.559.703 sau e-mail gabyburciu@yahoo.com. Livrarea este gratuit la domiciliu
gabyburciu
Postat pe 30 Ianuarie 2009 11:21
stiu eu o masca tare buna si foarte simpla un castravete dat prin razatoare mica , amestecat cu un galbenus de ou se aplica pe faqta si se lasa 20 min apoi se spala cu apa calduta pana se duce masca apoi cu apa rece SUPER BUNA masca
kidz000970
Postat pe 16 Iunie 2009 17:00
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl, Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la salina Praid si din Muntii Himalaya.

O sedinta de terapie dureaza 50 minute.
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un interval de circa 5-6 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu programare
Tel. 0725 217 077 ( pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 15 Decembrie 2009 07:15
SALINA SUSESI se afla in Timisoara, pe strada Motilor nr. 6 (intre P-ta
Sinaia si P-ta Maria)
TEL: 0725 217 077
office@salinasusesi.ro
www.salinasusesi.ro

Salina SUSESI din P-ta Maria (str. Motilor nr. 6) e cea mai moderna
din tara. E realizata in parteneriat cu concernul german KoenigsSalz, care
a mai construit saline in Germania, Austria, Italia si Spania ( Therme
Erding, Thermenhotel Bad Fussing, Therme Loipersdorf, Therme Bad Ischl,
Kinderhotel Serfaus etc etc). Salina SUSESI este o investitie realizata la
standarde germane, dupa un proiect german, principiul de functionare fiind
acelasi cu salinele europene enumerate mai sus.
Peretii si podeaua salinei sant realizati din sare naturala de la
salina Praid si din Muntii Himalaya.
O sedinta de terapie dureaza 50 minute. Pretul unei sedinte de terapie este 10 RON de persoana, iar pretul unui abonament de 12 sedinte de terapie este 100 RON (la 10 sedinte primesti gratuit 2 sedinte)
Este indicata repetarea terapiei de 12 sedinte dupa un
interval de circa 3-4 luni.

ORAR Luni-Sambata 10.00-20.00
Duminica doar cu
programare
Tel. 0725 217 077 (pt informatii si programari)
office_salinasusesi_ro
Postat pe 13 Martie 2010 10:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cred ca am intrat in depresie postnatala 6 De la: garbo_380675 25 August 2013 12:54
castiga banii mai simplu! 1 De la: icutzzza 9 Iulie 2009 09:37
CONCEDIU SI INDEMNIZATIE CRESTERE COPIL 1 De la: kidz006637 31 Ianuarie 2010 12:08
Hotel in Oradea 5 De la: emi_vio 20 Septembrie 2009 13:25
Ce inseamna produs bio? 3 De la: MihaelaStanciu 5 Noiembrie 2008 11:45
Setari Cookie-uri