barbati inselati......

se tot vorbeste despre femei inselate ,,,dar barbati inselati.....poate ne povestiti si noua
domo
Postat pe 6 Noiembrie 2008 10:30
draga mea, subiectul ce l-ai deschis, este interesant...
dar, nu cred ca barbatii vor recunoaste vreodata ca au fost inselati[de partenere], adica intotdeauna vor da vina pe partenere...
ce sa-i faci? asta e "aluatul din care-s plamaditi ei" !!!
sophia1971
Postat pe 7 Noiembrie 2008 12:56
mmmm de ce ? in fond nu stim cine scrie aici..., nu ni se descopera identitatile asa ca.......baieti scrieti:))))))
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:17
pai, stai sophia. daca au fost inselati de partenere, nu e normal sa dea vina pe ele?

si barbatii pot trai astfel de experiente urate. femeile de genul acesta nu au scrupule. le doare in cot de omul pe care-l au aproape. daca e om fin, il iau de fraier. daca el munceste pe branci, ele se plictisesc si iama prin vecini. daca nu e mare boier, iar e inselat. gasesc ele , madamele, pe unul mai cu bani pe care sa-l pape.

mincinoase sunt si femeile - poate mai mincinoase decat barbatii .
cand un barbat inseala, trebuie sa cauti femeia. parca asa e , nu? apoi, hai sa fim corecte. barbatii au o inertie a lor. se hotarasc greu in a intra intr-o aventura. ceea ce-i grabeste, e femeia care se tine de capul lor-maritata sau nu

barbatii inselati sunt mai mandri decat femeile inselate. ei ii fac papucii doamnei, nu-i dau a noua sansa si nu se fac de ras ca unele dintre noi cand li se intampla asa ceva. si lor le vine greu, si ei sufera, si ei se simt singuri si tradati. sunt mai demni cand perechea lor si-a batut joc de casnicie si de ei.nu se umilesc cersind dragoste .

si_totusi
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:25
cred ca mai mult sufera un barbat inselat decat o femeie....femeia poate gasi imediat consolare ....invers m greu...stiu multe cazuri in care fetele si au inselat partenerii din cauza ca aveau impresia ca nu m sunt de nasul lor... si un caz concret el muncea aici sa faca nunta cu ea ..si ea inainte de nunta cu cateva luni a plecat in afara ....cica vroia ceva m bun de la viata....era terminat baiatul:((((
domo
Postat pe 7 Noiembrie 2008 13:38
Fetelor aveti grija ca asa se nasc monstri si monstri dau nastere la alti monstri!
Cred ca barbatii prin definitie sunt mult mai putin pregatiti sa piarda si daca mai sunt doamne fereste si patimasi............
MAGDONET
Postat pe 16 Noiembrie 2008 14:54
de la Si_Totusi
barbatii inselati sunt mai mandri decat femeile inselate. ei ii fac papucii doamnei, nu-i dau a noua sansa si nu se fac de ras ca unele dintre noi cand li se intampla asa ceva. si lor le vine greu, si ei sufera, si ei se simt singuri si tradati. sunt mai demni cand perechea lor si-a batut joc de casnicie si de ei.nu se umilesc cersind dragoste .


NU TOTI,si dc crezi ca cineva se face de ras,atunci cand acorda o a doua sansa persoanei iubite?,femeie sau barbat?.aaaaaaa.....,pentru ca e in zadar?,asta-i altceva.dar nu ai de unde stii,pana nu incerci,corect?.Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:05
"calul cand se cumpara de la targ,se cauta a dinti",daca iei o iapa tre' sa fie sanatoasa ca sa poata da nastere unor manji sanatosi,daca iei armasar,tre' sa ai grija sa nu fie naravas,mai da cu copita...Asa ca,daca dai gres,risti sa te alegi cu bube-n cap daca esti necunoscator...or calul prost nici la jug nu trage,poti sa-l bati cat oi vrea tu si tot nemiscat sta si tu te-ntrebi de ce nu trage,ca apa iai dat,mancare i-ai dat,bolnav nu este...solutia?schimba calu' ca nu face doi bani.
nicoll
Postat pe 19 Noiembrie 2008 08:26
Bun raspuns Nicoll, ai perfecta dreptate.
nyco1970
Postat pe 21 Noiembrie 2008 22:05
De la: roby_cado, la data 2008-11-18 17:05:05de la Si_Totusi
barbatii inselati sunt mai mandri decat femeile inselate. ei ii fac papucii doamnei, nu-i dau a noua sansa si nu se fac de ras ca unele dintre noi cand li se intampla asa ceva. si lor le vine greu, si ei sufera, si ei se simt singuri si tradati. sunt mai demni cand perechea lor si-a batut joc de casnicie si de ei.nu se umilesc cersind dragoste .


NU TOTI,si dc crezi ca cineva se face de ras,atunci cand acorda o a doua sansa persoanei iubite?,femeie sau barbat?.aaaaaaa.....,pentru ca e in zadar?,asta-i altceva.dar nu ai de unde stii,pana nu incerci,corect?.Cu stima CATALIN.
buna
nu o sa vedeti aici barbati care recunosc ca au fost inselati...si totusi exista... unii isi accepta partenera din mai multe motive....toti avem dreptul la o a doua sansa,,,nu cersesc dtagoste?/dar simt nevoie de a fi iubiti
cobilita
Postat pe 22 Noiembrie 2008 17:08
Catalin, hai sa-ti spun cum e cu a doua sansa. a explicat si nicol, spun si eu.

a insela nu e o greseala oarecare , nu e acelasi lucru . nu te intorci la om si-i zici"scuze, m-a furat peisajul". cand inseli, o faci cu buna stiinta: pregatesti terenul, minti, te incurci in tot felul de motivatii care sa abureasca pe cel de langa tine. intr-un cuvant nu-ti pasa de el .

a insela, implica niste sentimente in plus pentru cel la care visezi cu ochii deschisi, si niste sentimente lipsa fata de cel de acasa.

a doua sansa, adica iertarea e frectie la un picior de lemn. ce sa incerci? ce sa accepti? ca nu mai esti iubit? ca esti desconsiderat? ce sa incerci? sa aduci sentimente in sufletul celui care nu te mai iubeste? nu intelegi ca , mai mult il faci sa te urasca ca insisti ?

sa zicem ca renunta la iubit / iubita. ce obinem?
cel ce inseala va mai insela numai ca, o va face mai atent, mai "scolit" si va pleca iarasi, cand apare alta iubire la orizont
si_totusi
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:20
cobilita, nu avem dreptul la nimic cand mintim omul ce crede in noi.

avem doar indatorirea morala de a fi sincer cu el / ea cand simtim ca ne sfaraie calcaiele dupa altul / alta

stim cu totii ce inseammna un flirt. timp, cautari, tatonari, mesaje ascunse, intalniri, batai fulgeratoare de inima, etc etc, siroposenii.
in toata aceasta vreme, cat visam la cai verzi pe pereti, cel de acasa se uita cu drag in ochii nostri, isi face griji si daca tusim, ne rasfata. iar noi, ii zambim fals, ca niste jigodii, si-l lasam sa creda ca-l iubim.



si_totusi
Postat pe 22 Noiembrie 2008 18:29
Un criminal este dus la camera de executie din Sing-Sing.
-Nu am dreptul la o a doua sansa?
-Ba da.-ii raspunde directorul inchisorii.Dupa ce te electrocutam, putem sa mai repetam odata.
Mai iubitelor, cel care inseala este criminal in serie.Daca un barbat s-a spurcat de exemplu la carnica de femeie straina, sa stiti ca va continua sa dea iama prin ele cum da vulpea in cotetul cu gaini.Cum ti-ar veni tie Cobilito taica sa vina sotul la tine si sa iti spuna:
-Vai Cobi, te rog sa ma ierti, dar sa stii ca te-am inselat cu cea mai buna prietena a ta.
-Draga, apreciez sinceritatea ta, asa ca te iert.(in cel mai rau caz, poti sa-l impusti intr-un picior ca sa poata cumpara paine dimineata cand pleci la serviciu.)
-Dar sa stii ca te-am inselat de doua ori.
-Te-am iertat odata, te iert si a doua oara.In definitiv, este vorba de prietena mea.
-Asta e.A doua nu a fost.Este vecina de la trei.
(Aici poti sa-l impusti si in piciorul celalalt ca sa nu mai iasa afara din casa.Problema este insa cine va cumpara paine dimineata.Prietena ta, sau vecina de la trei.)

Postat pe 22 Noiembrie 2008 21:37
si totusi...tu ai mintit fiinta iubita macar 1 data???
cobilita
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:00
cobilita, una este a minti. alta a insela.
da .cred ca am mintit. de ce sa o fac pe sfanta? poate i-am zis ca
plec la mama daca nu face aia sau nu drege ailalta. insa, am revenit asupra minciunii. nu de alta dar , daca m-ar fi lasat sa plec?
si_totusi
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:08
Atunci cand ti se intampla asa ceva,nu stii ce te-a lovit,nu stii cum sa reactionezi.nu intelegi de ce.totul in jurul tau se prabuseste.durerea sufleteasca,aproape ca devine durere fizica.e cumplit.esti dispus sa faci N compromisuri in acele momente .care este primul?.acela de a acorda o a doua sansa relatiei.o faci aproape inconstient.mai ales daca iubesti persoana respectiva.Si_totusi are fff multa dreptate in ceea ce spune(scrie),numai ca ratiunea este aproape inexistenta in acele momente.dar pe masura ce timpul se scurge,ea revine,si vezi lucrurile intr-o alta lumina.Cu stima CATALIN
roby_cado
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:19
catalin, eu nu scriu teoretic. am trait ce zici tu si stiu a naibii de bine cum e . din aceasta cauza incerc sa fac pe altii sa vada. sa nu mai sufere aiurea si sa nu-si mai faca iluzii. stiu. omul spune ca la el e altfel, ca nu se va intampla asa dar, sunt niste comportamente in astfel de situatii, universal valabile.
si_totusi
Postat pe 23 Noiembrie 2008 20:26
La ei e vorba si de orgoliu masculin Adica nah femeile sunt obijnuite ( suna aiurea) ca ei sa insele ca asa le este natia dar invers e ..jale ! Zici ca trecut tramvaiu' peste ...."viata" lor si devin niste..php-uri
Shy
Postat pe 28 Noiembrie 2008 16:18
Doi barbati stau la un sprit acasa la unul din ei .La un moment dat gazda spune: iar intirzie nevasta -mea cred ca s-a dus cu directoru la un hotel sa i-o puna. Celalalt raspunde : totdeauna pui raul inainte poate a dat un tranvai peste ea.Concluziile le trageti voi.

Postat pe 7 Decembrie 2008 21:06
De la: ilie_staovici, la data 2008-12-07 21:06:55Doi barbati stau la un sprit acasa la unul din ei .La un moment dat gazda spune: iar intirzie nevasta -mea cred ca s-a dus cu directoru la un hotel sa i-o puna. Celalalt raspunde : totdeauna pui raul inainte poate a dat un tranvai peste ea.Concluziile le trageti voi.



ata e buna

ce m-au enervat pe mine ,la examenul pentru conducere ,intrebarile cu tranvaie.
mereu incurcam modul de a le depasi. astea-s ca oamenii beti :cand pe stanga cand pe dreapata.
ca sa nu mai vorbesc de cel refugiu. depinde unde-i localizat. se poate si la hotel
concluzia ar fi ca, rau cu rau, dar mai rau e fara rau.
si_totusi
Postat pe 9 Decembrie 2008 12:56
Ce bine ca ati deschis vorba. Dupa ce am sa ma marit, am sa-mi iau o rezervare la hotel, pentru orice eventualitate.
Ioana007
Postat pe 9 Decembrie 2008 13:00
Doi tineri casatoriti proaspat hotarasc ca atunci cind unul il va insela pe celalalt sa puna cite un bob de orez deoparte si la 80 de ani au hotatit sa aduca fiecare boabele puse deoparte.Apare mosul cu 8 boabe sii spune babei astea sint te -am inselat de 8 ori dar vad ca tu nu ai nici unul ce fericit sint ca nu m-ai inselat.Nu fi prostut barbate cu ce crezi tu ca am facut sarmale la nunta fetei ce eram nebuna sa mai cumpar orez.

Postat pe 9 Decembrie 2008 18:30
Dupa 20 ani de casnicie timp in care sotului ii placea sa o puna numai noaptea pe intuneric sotia descopera stupefiata ca sotul folosea un vibrator in loc de scula si il spurca in tot felul dar el spasit ii spune :Da draga e adevarat ca asta am folosit tot timpul dar spune=mi si mie cum ramine cu cei trei copii pe care ii avem?

Postat pe 9 Decembrie 2008 18:42
Imi plac oamenii de spirit.Fii asa toata viata si n-ai sa imbatranesti niciodata.
Ioana007
Postat pe 10 Decembrie 2008 22:52
De la: si_totusi, la data 2008-11-23 20:26:13catalin, eu nu scriu teoretic. am trait ce zici tu si stiu a naibii de bine cum e . din aceasta cauza incerc sa fac pe altii sa vada. sa nu mai sufere aiurea si sa nu-si mai faca iluzii. stiu. omul spune ca la el e altfel, ca nu se va intampla asa dar, sunt niste comportamente in astfel de situatii, universal valabile.
DA SI_TOTUSI,acum stiu ca ai dreptate.Dar la inceput.....,ooooooooo mamaaaaaaaa.Nu vrei sa stii ce mi-a trecut prin minte citind-uti povetele.de asta iti spun........,nu mai fi asa direct-a cu un om aflat intr-o astfel de situatie.stiu ca vb din suflet.dar..Cu stima CATALIN.
roby_cado
Postat pe 11 Decembrie 2008 02:12
apoi, mai Catalin, ce sa zic? de dulcegarii aveai tu nevoie?
un om in aceasta situatie are nevoie de ganduri limpezi si solutii nu de autoamagire. cineva dinafara vede detasat lucrurile. nu e implicat sentimental. cred ca rostul unor astfel postari, nu consta in a canaliza un om pe o cale gresita.

incurajari care tineau de domeniul sf -ului nu ajuta la nimic. ba dimpotriva. creaza iluzia ca se mai poate si se dubleaza suferinta cand apare cel adevar in fata, dezbracat de haina aceea frumoasa creata de noi. daca as fi banuit ca mai ai vreo sansa, nu as fi scris asa

in fine; depinde de la om la om reactia cand citeste ce scriu eu.

asa mi-i felul. fara ocolisuri si fara ipocrizii de genul"mai incearca, nu te da batut, o sa vezi ca e bine, etc"

e frumos sa scrii asa si sa pacalesti un om creindu-i iluzii desarte cu a doua si a noua sansa.

cand femeia de langa tine se indragosteste - valabil si viceversa - sansele astea-s dovada de imaturitate si nu de "lupta'
nu poti lupta cu sentimentele cuiva. daca vrei sa faci un bine cuiva, deschide-i ochii si, in nici un caz , nu-i lauda greselile.
poate, pe moment , nu o sa-ti dea dreptate dar, ai sadit un gand in capul lui si de aci in colo stie el cum e mai bine sa procedeze

eu voi scrie asa , fie ca place fie ca nu. bataile pe umar ipocrite, nu le agreez. nu-s pe post de bocitoare profesionista si nici nu am de gand sa scriu ca o bunicuta sfatoasa si sa tot plonjez la sfarsitul mesajelor pupici aiurea
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:34
...si apoi, printre atata lume miloasa, intelegatoare, generoasa, altruista si grijulie , este nevoie si de mine pe aici. de o scorpie . nu crezi?
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 09:57
Catalin, ai grija.Apropo de dezbracat, niciodata n-ai sa stii cand vorbesti cu o doamna, cand te dezbraca din vorbe.Si pe urma sa vezi reactii pe tine, ca n-ai sa stii cum sa te descurci;cand bazice, cand acide.De aceea trebuie sa citesti cu mare atentie ce scrie colega Si totusi, si asta dupa ce declari pe propria ta raspundere ca nu ai sub 18 ani.Ea vorbeste de lumea miloasa?Nu-i adevarat.Lumea este inarmata pana in dinti.Intelegatoare?Daca te vede ca te ineci, te va intelege ca esti intr-o depresie, sau intr-o depresiune.In loc sa tipi dupa ajutor, ideea este sa te salvezi singur.Generoasa?Sigur ca da.Poate sa mai puna un lemn pe focul in care arzi, ca sa nu te mai chinui.In ce priveste scorpia, sunt de acord cu termenul.Si cred ca este cel mai bland.Himera si muma padurii, sunt povesti pentru adormit copiii.Daca vrei sa ai cosmaruri noaptea si sa tragi in vrabiute pe intuneric,ascult-o cum vorbeste.Succes.Apropo.Poti sa-mi trimiti si mie o copie dupa testament.
Ioana007
Postat pe 11 Decembrie 2008 18:13
ioana,doar o vorba vreau sa-ti spun : zi repede ce avere ai, daca tot ai adus vorba de testament.
asta ca sa stiu daca-ti vorbesc
ca nu mi-oi raci gura asa, fara nica avantaje

a .si sa nu uit. baba cloanta si muma padurii sunt parfum pe langa o scorpie
si_totusi
Postat pe 11 Decembrie 2008 19:13
bine acum sa nu generalizam ...cunosc barbati care iubesc cu adevarat si nu isi risca relatia ptr o ....nu stiu cum s o numesc .... , da bine cum majoritatea barbatilor sunt slabi, hop se prinde o "capusha"din asta de ei cand barbatul nu da semne ca ar vrea ceva poate sa se puna si n cap femeia ca degeaba


domo
Postat pe 13 Decembrie 2008 12:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Se trateaza? 3 De la: gabitzza 12 Mai 2009 18:17
daca as fi pentru o zi femeie/barbat 193 De la: elisabeta_boia 6 Septembrie 2011 18:12
Masturbarea feminina 56 De la: prometeus_969 23 Aprilie 2009 19:53
Buna! 4 De la: Micass 8 Noiembrie 2008 09:03
cum sa invingi depresia 29 De la: garbo040945 23 August 2009 18:27
Setari Cookie-uri