unghii false!!!!!!!!!!!

as vrea sa intreb si eu ceva!!!stie cineva sa-mi spuna care unghii false, cele cu acryl sau cele cu gel sunt mai recomandabile?!
dia_lori_27
Postat pe 11 Iulie 2008 17:04
Eu momentan am unghii false puse de la jumatatea unghiilor si pe deasupra mi s-a dat cu gel. Arata bestial, ma tin deja de 3 saptamani si pot sa le port si fara oja colorata pentru ca par a fi naturale. Din cate am inteles acestea nu afecteaza unghiile. Nu stiu daca este adevarat, dar ma gandesc ca fiind puse de la jumatate, pana le scot imi va fi crescut o noua unghie.
AlexiaLaDieta
Postat pe 22 Iulie 2008 12:02
am unghii false de 1 an aproape..acum e tips-ul propriu zis,acryl si gel...ba da iti afecteaza unghia,pt k atunci cand te duci al intretinere gelul esti pilit,pt a aplica un nou strat.dupa ce o sa renunti al ele o sa ai unghiile k foaia de capa ,se rup ff repede(iti spun din proprie experienta)..d-asta mi-am si pus iar...unghiile se regenereaza cel mai repede,deci daca te plictisesti de cele false,le dai jos in max 2 luni o sa ai unghiute frum si sanatoase:)
princess_c
Postat pe 23 Iulie 2008 15:59
torasexy
Postat pe 24 Iulie 2008 09:08
multumesc pt sfaturi!!!!!!de o saptamana mi-am pus ughiii cu tips-uri si incarcare cu gel si sunt super !!!!!!!!!!sunt incantata de ele !!!!!!
dia_lori_27
Postat pe 25 Iulie 2008 22:57
Oare cand or sa apara unghiile false si pentru barbati?

Postat pe 27 Iulie 2008 09:16
nu afecteaza unghia...de fapt depinde unde iti faci manichiura...eu am dat jos tipsurile pt k unghiile mele au crescut suficient dar pt k nu sunt rezstente le tin date cu gel...sunt extrem de multumita
dulcicutza
Postat pe 27 Iulie 2008 12:39
Eu am unghii false..ma rog noi le mai spunem "cu acoperire" adica intarite cu gel..Si le port asa de 2 ani,ma rog cunosc fete care le au si de 4 ani,fara pauza..Acrilul,am inteles ca provoaca celule cancerogene..
O zi buna la toti!!!
Ledy
Postat pe 27 Iulie 2008 13:26
Dar ciora[pi de matase pentru barbati, exista?Vreau din aceea lungi, dar fara portjartiere.

Postat pe 27 Iulie 2008 16:07
vanghelis esti tare!!!!!!!
dia_lori_27
Postat pe 27 Iulie 2008 22:14
dragele mele,

indiferent ca unghiile sunt cu gel sau acryl, va afecteaza foarte tare propria unghie..asta din cauaza faptului ca ele nu mai pot respira normal o data, iar a doua oara ca si gelul si crylul vor fi inlaturate doar prin pilire..nu exista dizolvant..aceasta pilire, in timp, va duce la afectarea propriei unghii, ea devenind subtire ca o foita de tigara, se va exfolia si va avea aspectul ridat al unei coji de copac..acestea sunt primele simptome pentru imbolnavirea unghiilor, apoi incovoierea lor si alte complicatii care necesita tratamente..
iuliana200ro
Postat pe 28 Iulie 2008 18:01
Suzuki, s-a insurat.A luat o femeie foarte frumoasa, asa cum se spune si in basme, ca la soare te puteai uita, dar la ea, numai cu ochelarii de sudura.Se termina nunta, si Suzuki isi asteapta mireasa.Intra mireasa in camera nuptiala, tensiunea lui Suzuki a inceput sa oscileze, intre doi douazeci si trei douazeci.Inca putin si putea sa se produca un scurtcircuit foarte pasional, cand mireasa ridica o mana in sus si striga pe un ton care nu admitea replica:
-Stop, Suzuki.
-Draga mea, cei de la politie mi-au spus ca pot sa traversez, pentru ca sunt pe verde.Asa a zis si primarul si taica popa, iar tu cu gurita ta dulce, ca o bucatica de ciocolata cu alune, ai confirmat.
-Da Suzuchi, dar trebuie sa redevin naturala.
-Poftim? Vrei sa spui ca eu m-am insurat cu un robot?
-Ai putina rabdare si ai sa vezi.
Si tanara mireasa se duse la oglinda si isi scoase unghiile false, pe care le puse cu grija intr-o cutiuta.Isi scoase peruca si ramasa chaeala, ca Yul Brainer in "Cei sapte magnifici".Isi desuruba urechile si isi sterse fardul de pe fata, cu acetona, sau cui diluant.Isi scoase ochii satralucitori si ii puse pe noptiera.Cand termina cu totul de desurubat si pus in cutiutele corespunzatoare, Suzuki vazu in fata lui o femeie care aducea cu varianta imbunatatita a Mumei Padurii, cu singura deosebire ca isi scosese dintii ca secerile si ii puse intr-un pahar de apa.
-Suzuki, sunt gata.
-Gata la ce?Sa mori?Daca stiam cum arati, chemam popa nu ca sa ne cunune, ci sa iti dea sfanta impartasanie.Nu vezi draga mea ca pe tine scrie "cimitir", cu litere de-o schioapa?
Morala este urmatoarea:
Nimeni nu zice sa nu ne facem frumosi.Problema este unde dorim sa ajungem, dupa ce lepadam de pe noi, toate aceste adausuri comerciale, "e"-urile inclusiv T.V.A.-ul.

Postat pe 28 Iulie 2008 19:56
Vanghelis, nu pot sa nu remarc activitatea ta pe site. Esti un emitent de mari metafore, parabole si alegorii...
Eu am un principiu, cred, corect: oricine, cu artificii sau rezultate obtinute cu efort, in timp, poate ajunge sa fie cel putin prezentabil, dragutz, etc; frumusetea interioara insa nu poate fi dobandita pe nici o cale: cu ea te nasti sau nu. De aceea doar ultima este AUTENTICA. Cea care dureaza. Pe care te poti baza. Caci un accident poate sa-ti mutileze corpul si masina ultimul racnet, un incendiu sa-ti arda vila luxoasa. ramai doar cu tine mereu si - cu mult noroc - cu cineva care vibreaza ca tine. In rest... totul este desertaciune.
gianiblue
Postat pe 1 August 2008 11:31
Multumesc gialory, multumesc dia...
Suparat ca nevasta-sa cumparase ceva, lipsit de importanta, dar nu-l intrebase si pe el, Suzuki se opreste in fata nevastei sale, cu mainile in solduri si tuna de la inaltimea orgoliului sau olimpian:
-Esti o mincinoasa.Ma minti in fiecare zi, masi ales sambata si duminica, cand suntem impreuna.Spune-mi tu, cu manutele astea amandoua, este ceva adevarat la tine?
-Da, -zise Suzuka cu o voce inecata de emotie,-genele si unghiile mele false.

Postat pe 1 August 2008 19:04
Poti sa-mi spui nasule, ca iata, te botezai, asta fiindca tu vezi viata in blue, si eu vad viata in roz.Sau in ce mai ramane, dupa ce o calca altii in picioare, si joaca fotbal cu ea.

Postat pe 1 August 2008 19:08
Mi-am pastrat ID-ul asta de pe vremea cand eram uluita ca am lasat ca cineva sa faca din viata mea ceva care merita eticheta de BLUE. Am permis. LA TRECUT. Acum doar este eticheta ochilor mei albastru-gri. Am transformat esecul in avantaj...
gianiblue
Postat pe 4 August 2008 13:54
Se pare giani, ca in afara de calitatile ochilor, natura a abundat cu noutati tulburatoare.

Postat pe 5 August 2008 18:28
Sa-ti dea Dumnezeu sa ti le pastrezi vesnic.

Postat pe 5 August 2008 18:42
:) Mi-e cam greu dar sunt prea "baba" sa mai schimb ceva. Mi-a trecut prin cap, nu neg, ca mi-ar fi mai usor fara aceste "noutati tulburatoare". Ei... si cand am vazut ca sunt sanctionata drastic daca renunt la mine insami... am zis "piua!". Cand vezi ca Dumnezeu te ajuta sa pastrezi nu poti sa fii atat de naiv sa crezi ca el isi va da acordul sa cauti alte cai sau alte situatii. Este normal sa-l scoti din sarite. Chiar daca eu sunt sigura ca Dumnezeu este un "tip de gashca".
gianiblue
Postat pe 6 August 2008 13:47
O intrebare legata de curiozitate.Fotografia de la avatar este autentica?Sper ca nu face trimitere la topicul unghiilor false de mai sus?Vreau sa spun ca papagalul meu, care se uita la tine stand pe umarul meu, striga mereu: Coco..Superman...Coco...De esti tu aceea, nu ma mir ca barbatilor le vine subit pofta sa se transforme in Feti-Frumosi, si isi cumpara cai cu zeci de inimi putere, numai ca sa strabata cele noua mari si noua tari, cat mai repede pana la fiinta aceea care seamana cu Ileana Cosanzeana, si are ochii albastri-cenusii, ca o dupa amiaza de vara care da spre asfintit.

Postat pe 7 August 2008 08:43
Vanghelis, deja stii raspunsul. Nu crezi ca, daca printre noutatile tulburatoare s-ar fi regasit si minciuna gogonata, nu mi-ar fi fost deloc greu cu viata...?! In ceea ce priveste imboldul pe care l-ar putea simti potentialii Feti Frumosi iti spun ca in literatura de specialitate nu se regasteste nimic, nimicutz despre
alte insuiri/defecte ale Ilenei Cosanzene. Ea este frumoasa punct. Este necesar SI SUFICIENT (!!!!) pentru a strabate mari si tari pentru a vedea un tablou viu. Autorul popular nu a mers mai departe cu povestea... Era doar un epilog foarte firav: "si au trait fericiti etc...". Cum eu nu cred in "ei s-au inteles din priviri" ci in comunicarea verbala, apare firesc intrebarea: de ce Ileana nu a fost suficient de desteapta sa se opreasca la "SI SUFICIENT"?!
gianiblue
Postat pe 7 August 2008 14:12
Vanghelis, deja stii raspunsul. Nu crezi ca, daca printre noutatile tulburatoare s-ar fi regasit si minciuna gogonata, nu mi-ar fi fost deloc greu cu viata...?! In ceea ce priveste imboldul pe care l-ar putea simti potentialii Feti Frumosi iti spun ca in literatura de specialitate nu se regasteste nimic, nimicutz despre
alte insuiri/defecte ale Ilenei Cosanzene. Ea este frumoasa punct. Este necesar SI SUFICIENT (!!!!) pentru a se strabate mari si tari pentru a vedea un tablou viu. Autorul popular nu a mers mai departe cu povestea... Era doar un epilog foarte firav: "si au trait fericiti etc...". Cum eu nu cred in "ei s-au inteles din priviri" ci in comunicarea verbala, apare firesc intrebarea: de ce Ileana nu a fost suficient de desteapta sa se opreasca la "SI SUFICIENT"?!
gianiblue
Postat pe 7 August 2008 14:18
vanghelis... tie iti place giani... si ochii ei albastrii-cenusii... si nu prea stii cum sa ne spui...



Apropo de unghiile false... nu se "inteleg" cu toate meseriile... Cum ar fi sa mergi la un consult medical si sa-ti palpeze abdomenul o doamna doctor cu unghii false Inacceptabil domnule...
Angelli
Postat pe 7 August 2008 18:15
-Eu nu inteleg un singur lucru-o intreba Suzuki, pe nevasta-sa, Suzi.-De ce toate romanele de dragoste se termina cand el o ia pe ea in casatorie, iar apoi, autorul nu mai zice nimic?Crezi ca a rupt cineva celelalte pagini?

Postat pe 8 August 2008 07:30
Nu... Vanghelis... Cica ar fi implicita urmarea. Eu zic ca este implicit contrariul urmarii imaginate de toti (imaginata dintr-o aviditate de fericire si implinire ... macar in viata celorlalti, chiar si in povesti 100% fictive...). So: paginile alea ar trebui sa arate sufletul sfarmat al unuia dintre ei (sper ca ma aplaudati ca nu lovesc doar in barbati...), nesimtirea, lipsa responsabilitati si pasarii (de la " a pasa - pasare"), plictisul, superficialitatea, comoditatea, neimplicarea, fuga etc. Cred ca suntem cu toti de acord ca ar fi nepotrivit cu inceputul si dezvoltarea povestii pana la momentul (nefericit - pare din acest unghi al urmarii reale si nerostite...) legarii fedelesh al celor doi amarati... Nu stiu foarte multi in afara de mine care sa nu se fi prins de acest adevar INAINTE de a se lega intr-o camasa de forta de felul casatoriei. Cei mai multi au fost "destepti" si
s-au relaxat stiind ca vor fi cu sacii in carutza si vor putea face ce vor dori. Insa ce nu stiu acesti RELAXATI? CA NU LE GARANTEAZA NIMENI CA NU LE VOR FI RASTURNATI SACII. poate chiar o buturuga mica sau poate tocmai o buturuga mica:)... Si este chiar logic: partenerii - daca au vrut o relatie de basm, nu vor putea face fata unei relatii de cosmar. Ce simplu!
gianiblue
Postat pe 8 August 2008 14:44
Asa e Giani.Drumurile lungi, intotdeauna sunt presarate cu buturugi si hartoape.Prietenul meu Suzuki, s-a rasturnat intr-o zi, pentru ca a calcat cu stangul pe o broasca testoasa.

Postat pe 8 August 2008 16:44
Si as mai vrea sa te intreb ceva:De ce barbatii, nu poarta unghii false?

Postat pe 9 August 2008 05:19
:) Suzuki al tau trebuia sa paseasca cu dreptul in acel moment...
Si...
1. barbatii poarta si ei unghii false cand se travestesc ("ciudat"... sufletul acelora este mai aproape de al femeilor...)
2. ei poarta suflete false si nu unghii - asta pentru o covarsitoare majoritate. Nu crezi ca este mult mai grav?! Noi, Mariile Noastre, credem ca este infinit mai grav.
gianiblue
Postat pe 9 August 2008 09:51
Suzuki spunea ca travestitii sunt ca si catarii:nici cai, nici magari.Tot el mai spunea ca femeile se deosebesc de barbati numai prin sex, ca la caracter seamana cu noi, de parca am fi cu totii frati si surori.

Postat pe 9 August 2008 20:29
Ehehe, daca ar fi fost asa... nu s-ar mai fi povestit de divorturi, tradari et comp. Suzuki nu a citit nimic, se pare, despre diferentele in primul rand fiziologice (la nivelul creierului - !uita de diferentele fiziologice evidente) intre barbat si femeie. De ce sunt ei atat de... unul de pe Venus si celalalt de pe Marte. Lucrul cel mai rau este ca putini realizeaza ca - daca ar coopera si nu s-ar razboi atat - ar iesi o treaba splendida...
L-am vazut pe Arsinel invitat la o emisiune. dragul de el spune un lucru mare: barbatul trebuie sa fie barbat dar trebuie sa stie sa cedeze in fata femeii lui. Eu zic ca a prins ideea. Statistica comportamentelor in cuplu dovedeste asta...
gianiblue
Postat pe 11 August 2008 09:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
UNGHII FALSE GLAMOUR 1 De la: glamournails 30 Iunie 2010 22:47
Coafeza Acasa 5 De la: SAL 22 Februarie 2012 11:46
;LIPOSUCTION pt burta 7 De la: garbo082991 22 Martie 2017 12:42
salon epilare 1 De la: garbo_477584 3 Noiembrie 2017 16:43
n-am chef de munca................. 159 De la: LILO 11 Aprilie 2010 18:40
Setari Cookie-uri