Voi ce ati face..

Am vrut ff mult sa intemeiez o familie cu el, nu se poate ...
Damiana_Sararu
Postat pe 15 Aprilie 2017 21:13
Lasa draguto ca ce-i al tau e pus deoparte.
Buna dimineata si Hristos a Inviat! :)
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2017 08:54
Adevarat a Inviat!
Nu cred in vorbe de claca, Rotty.
Dar multumesc oricum.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 10:35
Era bine intentionat ce am zis, chiar daca le consideri vorbe de claca.
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2017 10:52
Si eu ti-am multumit pt. intentiile bune...
Paste fericit sa ai!
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 10:56
Paste cu bucurie si tie :)
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2017 11:35
Nici nu stii cat conteaza ca cineva sa-ti faca o urare din inima, cand esti adancit in nefericirea ta.
Iti multumesc mult, Rotty.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 11:50

Imi pare rau pentru ca esti nefericita, dar sper sa treaca cat mai curand.
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2017 12:01
cu drag.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 12:15

Plus ca mi-a crescut deja glicemia cu 0,5 puncte.

De la pasca si cozonac, desigur...

Nu de alta da' ... am vrut si ... nu se poate!


Asta e soarta omenirii:
Incongruentza, seriozitatea si 'minimalismul' ... pretios.


de Paste!...
garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 14:07
Cu ce deranjeaza, 426 o apreciere la adresa cuiva?
"Incongruenta, seriozitatea, minimalismul... pretios" al cui?! Daca ai o parere avizata, posteaz-o... de restul nu ma sinchisesc.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 14:43
Poate nu ti-e soarta,acest om si, priveste partea buna, puteai fi nefericita in aceasta relatie.Nu tot ce vrem, ne este si de folos...Bucurie in suflet, liniste si speranta! Hristos A Inviat!
Schmetterling
Postat pe 16 Aprilie 2017 14:55
Mai citeste inca o data, cu maxima atentie logico-rationala, 'continutul' topicului pe care l-ai deschis.

Ca daca ai scris aici ca sa pricepi doar tu, atunci chiar ca n-are rost sa te sinchisesti nu numai de restu', ci chiar de absolut nimic...


Unii dintre noi avem insa ceva mai multe pretentii de la noi insine...
garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 14:57
Asta ar fi minimalismul ala "pretios"? Eu cred ca doar... minimalism, dar daca tu zici ca-i si pretios, nu-mi ramane decat sa-mi reconsider viata... Ca dupa ce dai cu tine insati "de pamant" in chiar ceea ce credeai ca te reprezinta mai mult, numai "pretioasa", nu te consideri, asta intr-un mod cat se poate de realist.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 15:05
De la: Schmetterling, la data 2017-04-16 14:55:51Poate nu ti-e soarta,acest om si, priveste partea buna, puteai fi nefericita in aceasta relatie.Nu tot ce vrem, ne este si de folos...Bucurie in suflet, liniste si speranta! Hristos A Inviat!


Adevarat A Inviat si Paste fericit! Tocmai ca este de folos, Schmetterling... sigur ca vrei sa fii linistit dar "bucuria in suflet, linistea si speranta" induse nu rezolva, nu asa iti depasesti neimplinirile.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 15:28
Da...neimplinirea nu iti poate aduce linistea.Insa, iti doresc sa le afli pe ambele cat mai curand, fie cu si prin cineva, fie prin tine! Si, parerea mea, nimeni nu merita sa te faca sa dai cu tine de pamant.Si, daca,totusi s-a intamplat, trebuie un hopa sus, oricat de greu ar fi.Cu totii suntem pretiosi, chiar de uneori ne furam "sclipirea" .Multa speranta si putere!
Schmetterling
Postat pe 16 Aprilie 2017 15:37
Multumesc mult.
Nu vreau sa sclipesc, doar sa am o viata normala. Uneori e cel mai greu lucru.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 15:45
Fii optimista si nu iti pierde credinta si speranta, toate vin la timpul lor, chiar daca pana atunci nu intelegem mai nimic din ce si de ce se intampla.E perioada de sarbatori si, probabil resimti mai intens neimplinirea, insa, cu siguranta ai multe alte motive de bucurie.Alege in viata, doar ceea ce te bucura, chiar daca, pentru asta e nevoie de durere in a te rupe de cineva/ceva. Si, un lucru foarte important: cine te iubeste, nu te raneste.Fii sincera cu tine insati, vezi obiectiv situatia si capul sus!
Schmetterling
Postat pe 16 Aprilie 2017 15:59
Stiu, Schmetterling, doar ca sensurile pe care le caut acum nu sunt la indemana. Nu pot alege ceea ce ma bucura...daca-oi fi stiut vreodata nu mai stiu ce-i aia, si nu vreau sa mai continui pe tema, imi arat prea mult si indecent, gandurile.
O zi minunata sa ai si numai impliniri!
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 16:07
De la: garbo_464798, la data 2017-04-16 15:05:41Asta ar fi minimalismul ala "pretios"? Eu cred ca doar... minimalism, dar daca tu zici ca-i si pretios, nu-mi ramane decat sa-mi reconsider viata... Ca dupa ce dai cu tine insati "de pamant" in chiar ceea ce credeai ca te reprezinta mai mult, numai "pretioasa", nu te consideri, asta intr-un mod cat se poate de realist.


Din pacate n-ai inteles nimic din ce spuneam eu.
Probabil esti prea trista si suparata.
Iar in conditiile astea n-ai cum sa fii nici atenta, nici receptiva si nici ... rationala.
Sorry...
garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 16:54
Io una subscriu la ce o zis Schmett....
426, fi fata buna si intelegatoare...da ? ...Si lasa critica, macar astazi...si maine...si poimaine...si...Bine ?
Rotty
Postat pe 16 Aprilie 2017 16:59

Eu nu obisnuiesc decit sa am opiniile mele personale.

Serios, da' chiar n-am nevoie sa ... subscriu la nimic, zau asa.
Ce tot atitea dulcegarii de domnisoare cu ... onoarea 'nereperata'?!?


Care critica?

Ia tradu-mi exact ce-ai inteles tu din enuntul topicului, ca m-ai facut curioasa!

Inteleg sa ne batem gura de pomana da si ... creierii?!?


Sa fim seriosi, da' nu gratuit ... mizericordiosi!

N-am vreme sa stau sa ghicesc ce-i in capetele unora sau in vietile altora, de vreme ce nici ei nu se obosesc sa explice ce si cum.
Daca vreau ... enigme, ma apuc sa recitesc Agatha Christie sau fac niscaiva rebusuri...


"Voi ce ati face" ... la ce?!?
Cum s-ar zice, ... ma mai lasi?!?...

garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 17:58
Tu cu cine te certi?
Ai dreptate, continutul topicului e sumar dar nu mi-am dorit sa creeze "dispute".
Si oricum raspunsurile -s la noi, dar putem fi mai buni macar in sfanta zi de Paste.
Asa ca, fara critici.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 19:03

...SUMAR?!?!?...
Poate-ai vrut sa spui ... ZERO!


Ai vreme sa te iei in colti cu aia care-ti atrag atentia ca asta NU E topic, da' n-ai vreme si respectul necesar sa spui in continutul lui despre ce anume EXACT e vorba!

Daca chiar vrei sa-ti si raspunda careva in mod rational si obiectiv.
Parc-am fi in clasa a V-a, zau asa!

Ce-o fi asa de greu de priceput?!?


Ii tot dai cu 'criticile' inainte fara ca macar sa te sinchisesti sa scrii ca lumea un continut!


Esti convinsa ca stii ce-i aia ... critica?

Ca poate chiar vrei sa-ti arat aici cam cum arata pe bune una de-adevaratelea!

Ca sa-ti treaca cheful de glumitze care n-au nici o legatura cu ... bunatatea de Paste ci ar trebui sa aiba cu logica!
Adica cu ratiunea si respectul pt. cei pe care ii invitam la discutie...


Altminteri scriem topice doar ca sa ne aflam in treaba si sa 'provocam' aiurea userii.
Chiar in ziua Pastelui!...

garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 19:53
Topicul ar fi cam asa: o iubire adevarata dar neobisnuita (el casatorit, eu, nu). Eu mi-am dorit mereu sa-mi intemeiez o familie cu el dar am acceptat dorinta lui de a-si pastra in formula intacta, familia pe care o are. Si din iubire pt. el, dorintele lui au devenit si ale mele.
Damiana_Sararu
Postat pe 16 Aprilie 2017 20:24

Pai zi asa!...


Numai ca acum observam ca asta-i categoric o...

...IUBIRE INTERZISA!


Si e ... NOT COOL!
Indiferent de motivele ei...




garbo101426
Postat pe 16 Aprilie 2017 20:58
De la: garbo_464798, la data 2017-04-16 20:24:54Topicul ar fi cam asa: o iubire adevarata dar neobisnuita (el casatorit, eu, nu). Eu mi-am dorit mereu sa-mi intemeiez o familie cu el dar am acceptat dorinta lui de a-si pastra in formula intacta, familia pe care o are. Si din iubire pt. el, dorintele lui au devenit si ale mele.


Nu e cam mare sacrificiul? Stii si tu bine ca nu vei avea o familie cu el, ti-a spus clar.Probabil nu te poți rupe, insa este trebuie sa faci, e cel mai corect, atât fata de tine,cât si de familia lui.De el nu zic nimic....E o persoana egoistă care ii face pe cei din jur sa sufere, iar pe tine de folosește.
Fii fata deșteaptă si, oricât de greu ar fi, vezi-ti de treaba.Stând cu capul la el, ratezi pe unul fara obligații care ar putea sa iti ofere iubire si o familie a ta.Cu toții calcam strâmb, important e sa ne dam seama si sa facem ceea ce e corect fara de toata lumea si de noi.
Schmetterling
Postat pe 17 Aprilie 2017 08:42
De asta e atat de bine sa nu aduci pe forum o situatie care din afara e vazuta superficial, chiar cu toata bunavointa sfatuitorului! Si aici nu ma refer doar la povestea mea.
Multumesc insa, stiu ca m-ai sfatuit cu cele mai bune intentii. O zi frumoasa si insorita, daca se poate.
Damiana_Sararu
Postat pe 17 Aprilie 2017 09:23
Chiar cu toate bunăvoință si fara a te judeca.Insa doar tu stii cum iti trăiesti viata, ce poți si nu poti duce. Eu iti doresc înțelepciune si fericire, indiferent de ceea ce vei alege.
Schmetterling
Postat pe 17 Aprilie 2017 09:39
Inca o data, iti multumesc.

Damiana_Sararu
Postat pe 17 Aprilie 2017 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cafeneaua cu miros de primavara 5395 De la: oniac22 13 Martie 2011 20:54
prostia unora,... 136 De la: Iryna_Iry 28 Aprilie 2013 21:18
Vreme de ceai fierbinte 44 De la: garbo_1894 28 Aprilie 2013 09:24
comorile sufletului? 8 De la: UEL 7 Decembrie 2009 08:58
imi prinde bine un sfat 253 De la: ancanca 24 August 2009 19:13
Setari Cookie-uri