Fetita mea refuza sa manance!

Buna!Ma numes Anca!Am o fetita de 4 ani si nu vrea sa manance deloc ia numai 2 sau 3 ingitituri si in rest nimic.Am incercat de toate.Medicul mi.a recomandat Debridat deoarece si vomita si Ibalgini pentru calmarea durerii de burtica.Noi trecem printr.o situatie mai grea eu fiind divortata de cateva saptamani.Nu mai stiu ce sa mai fac cu ea!Va rog sa.mi dati un sfat!Va multumesc!
Anca_Maria_3
Postat pe 10 Aprilie 2013 22:43
debridatul e aproximativ ok, insa ibalginul nu prea, pentru un copil de 4 ani!
oricum, incearca sa ii dai portii mici, de mai multe ori...
incearca si ceva cu miere si polen, propolis...
lamaie sau suc de lamaie indulcit cu miere, pentru pofta de mancare.
nu prea e cazul sa ii dai ibalgin ca sa-i calmeze durerea de burtica, mai bine mergi cu ea la un control serios, al stomacului... ibalginul clameaza pe moment, dar daca stomacul e gol, o sa macine in gol... si ar fi pacat sa te trezesti la un copil asa mic cu vreun ulcer sau mai rau...
heartbit
Postat pe 11 Aprilie 2013 00:52
daca vomita inseamna ca e deranjata la burtica, ai grija sa fie foarte bine hidratata si nu o indopa. O sa iii revina pofta de mincare in citeva zile, dupa ce ii trece pb. cu burtica.
quasaria
Postat pe 11 Aprilie 2013 09:58
Va multumesc frumos!Dimineata a inceput sa manance mai bine si nu a mai vomitat deloc.
Anca_Maria_3
Postat pe 11 Aprilie 2013 14:24
nu-i mai da ibalgin!
ia si tu de la plafar ERIDIAROM (produs natural pe baza de afine); daca se mai deranjeaza la stomac (sau tu, indiferent cine) - ii dai 4 pastilute (le rontaie - au gust de afine) si ii trece; eventual daca se mai repeta , ii mai dai 4 pastilute , nu mai are nici dureri , nici alte probleme;
adeline
Postat pe 16 Aprilie 2013 17:20
Buna ziua,
Este prea micut copilul pentru ai adiministra tot felul de medicamente cu efecte secundare pe mai tarziu.Dar mai exista si alte solutii pentru asta cu rezultate foarte foarte bune .Ma puteti contacta pe adresa de email martin_liliana2001@yahoo.com
garbo_1806
Postat pe 17 Aprilie 2013 10:14
BUNA, MA NUMESC GABRIELA SI SUNT BONA DE PROFESIE, AM INTIMPINAT SI EU PROBLEME CU BAIATUL MEU CIND ERA MIC DAR SI CU UNII DINTRE COPILASI CU CARE AM MAI LUCRAT. DACA FETITA A FOST LA MEDICUL LA FAMILIE SI NU ARE NICI-O PROBLEMA: RESPECTIV , O INTOLERANTA LA LACOZA SAU GLUTEN , ORI ALTA PROBLEMA DE ALTA NATURA AR PUTEA FI DE AJUTOR NISTE EUBIOTIC SAU ALT PROBIOTIC(AJUTA BURTICA SA DIGERE) . SUNT PLICULETE LA FARMACIE SI NU SUNT SCUMPE.DEASEMENI TE-AS SFATUII SA NU O STRESEZI FOARTE MULT ATUNCI CIND NU MANINCA , SE POATE SA FACA "FITE" LA MINCARE DOAR CA SA II DAI MAI MULTA ATENTIE , SAU PT CA II E DOR DE TATAL EI DACA ZICI CA ESTI IN DIVORT .SE POATE CA PSIHOLOGIC EA SA SE CONSIDERE RESPONSABIL DE ESECUL CASNICIEI VOASTRE SI SA SE PEDEPSEASCA NEMINCIND! URAMARESTE-I CU ATENTIE REACTIILE ! UNEORI INCEARCA SI DECOREAZA-I SANDVICIURILE SAU OMLETA CU O FATA ZIMBITOARE SAU CU FLORICELE FACUTE DIN ALTE LEGUME SI FRUCTE . POTI INCERCA SI SA O IMPLICI IN ITI DOESC MULTA INSPIRATIE SI MULTA RABDARE !UN ULTIMU LUCRU FOARTE IMPORTANT: CEA MAI REA FORMA DE VIOLENTA IMPOTRIVA COPIIILOR ESTE INDIFERENTA!!!!SA AUZIM NUMAI DE BINE !
garbo_19362
Postat pe 28 Aprilie 2013 18:21
urasc medicii care nici nu consulta pacientul bine si scrie un pomelnic de medicamente pe o retetea fie ca au reactii adverse, sint necorespunzatoare varstei. prietena mea lucreaza la o companie farmaceutica da cadou medicilor care presctiu medicamente indicate si primesc excursii gratuite .
lllorena
Postat pe 11 Martie 2014 06:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Concurs Pufies 223 De la: ConcursGarbo 28 Octombrie 2010 12:23
Colici 19 De la: daniilia 24 Martie 2011 10:18
IMBRACAMINTE COPII IMPORT THAILANDA HAINE ARAMIS 2 De la: demonsauinger 14 Iunie 2011 23:40
mini-vedete 1 De la: babyfotomodel 24 Iulie 2010 19:24
vand scaun auto graco 0-9 kg cu baza de fixare in masina 1 De la: kidz006845 2 Septembrie 2010 11:52
Setari Cookie-uri