Ea Varsator El Taur

As dori sa știu din experiența persoanelor care au aceasta caracteristica zodiacala daca sunt compatibile sau dac au avut o relație plcut si bazat pe nțelegere
Multumiri anticipate
garbo_6759
Postat pe 5 Octombrie 2012 03:47
Avnd in vedere ca am citit mesajele postate pe tema brbatul Taur as dori ca persoanele care rspund sa fie obiective , si dac nu cer mult att femei ct si brbați .
V as ruga sa nu includeti experentele in care unul dintre cei doi depinde economic de cellalt ci doar experentele dezinteresate si bazate pe iubire .
Ar fi de mare ajutor sa raspundeti brbații de exemplu ce valorati de la femeia Varsator ce a ți schimba dac a ți putea si viceversa .
Aceasta tema este pt a putea mbuntți relațiile nu pt a jigni pe nimeni
Multumesc
garbo_6759
Postat pe 7 Octombrie 2012 03:37
Firma Ladys comercializeaza prin sistemul de vanzari directe cosmetice de calitate pentru toate varstele, ceasuri, parfumuri create dupa marci de renume, bijuterii placate cu argint, accesorii, etc. Se cauta clienti/reprezentanti in toata tara, persoane serioase, care vor sa promoveze produsele noastre si sa castige bani alaturi de Ladys.Comanda minima de 10lei !!!Transport colete prin Curier gratuit in peste 2170 de localitatii din toata tara !!! Castigul este in functie de activitatea desfasurata, intre 5% si 45,5%. Inscrierea ca reprezentant este gratuita si nu va obliga la comenzi.nu este target de vanzare. Inscriere http://ladys.ro/create_account.php?din=landing&affId=LAYDfl2a sau poti sa-mi lasi un id de mess multumesc
maxalina
Postat pe 7 Octombrie 2012 16:42
draga garbo_6759,
experienta ma indeamna sa-ti spun sa fugi de o astfel de relatie, dar, pana la urma este alegerea ta
taurii sunt foarte incapatanati, desi pot fi foarte fideli si de casa
dar, cum un varsator este idealist, crede in frumusetea vietii nu stiu cat de compatibil poate fi cu un om care este foarte cerebral si care trebuie un pic impins de la spate sa faca orice
nu-si asuma anumite riscuri, pt ei totul trebuie sa fie ori alb ori negru
nu spun mai mult, de teama sa nu se simta jignite anumite persoane, nu asta este intentia mea, dar iti doresc sa fii fericita in alegerea pe care o vei face, daca va fi cazul

garbo_8027
Postat pe 8 Octombrie 2012 19:54
Ti-as putea raspunde despre o relatie :el varsator- ea taur; merge pana cand rabdarea ei adica a taurului ajunge la final. Daca crezi ca te indragostesti imediat si ai "inclinatie" catre aventuri las-o moarta pt ca nu e de durata! . Am experienta unei relatii de luna durata si pana acum 4-5 ani nu am avut probleme si daca te hotarasti sa mergi inainte iti urez sa ai parte si tu macar de 20 de ani de relatie linistita! Depinde de amandoi si de felul in care va claditi relatia.
gadri
Postat pe 14 Octombrie 2012 12:16
De la: garbo_6759, la data 2012-10-05 03:47:14 As dori sa știu din experiența persoanelor care au aceasta caracteristica zodiacala daca sunt compatibile sau dac au avut o relație plcut si bazat pe nțelegere
Multumiri anticipate

Multumesc pt sfat . Am 2 ani cu taurul si nc nu se ajunge la un punct de vedere comun relația pare un plus constant . l iubesc deci nu l pot lsa avnd in vedere ca in 28 anisori e singurul brbat pt care eu am simțit iubire . Mi ar prinde bine anumite sfaturi . Multumesc nc o data
garbo_6759
Postat pe 15 Octombrie 2012 00:46
De la: gadri, la data 2012-10-14 12:16:47Ti-as putea raspunde despre o relatie :el varsator- ea taur; merge pana cand rabdarea ei adica a taurului ajunge la final. Daca crezi ca te indragostesti imediat si ai "inclinatie" catre aventuri las-o moarta pt ca nu e de durata! . Am experienta unei relatii de luna durata si pana acum 4-5 ani nu am avut probleme si daca te hotarasti sa mergi inainte iti urez sa ai parte si tu macar de 20 de ani de relatie linistita! Depinde de amandoi si de felul in care va claditi relatia.

Multumesc pt experiența postata . In cazul asta eu sunt varsator
garbo_6759
Postat pe 15 Octombrie 2012 00:48
De la: gadri, la data 2012-10-14 12:16:47Ti-as putea raspunde despre o relatie :el varsator- ea taur; merge pana cand rabdarea ei adica a taurului ajunge la final. Daca crezi ca te indragostesti imediat si ai "inclinatie" catre aventuri las-o moarta pt ca nu e de durata! . Am experienta unei relatii de luna durata si pana acum 4-5 ani nu am avut probleme si daca te hotarasti sa mergi inainte iti urez sa ai parte si tu macar de 20 de ani de relatie linistita! Depinde de amandoi si de felul in care va claditi relatia.

Multumesc pt experiența postata . In cazul asta eu sunt varsator
garbo_6759
Postat pe 15 Octombrie 2012 00:48
sunt Costin si as dori sa aflu cat mai multe despre EL vasator si EA taur multumesc mult
costin
Postat pe 15 Octombrie 2012 17:43
Costin maica da` de ce esti tu asa....intuneric ?
Rotty
Postat pe 15 Octombrie 2012 18:43
NU merge...deloc....doar la inceput cand atractia este mare ....dar sfarsitul relatiei este inerent..da , eu sunt varsator...el taur...ne-am iubit din studentie...ne-am casatorit...avem doi copii....am divortat de multi ani...taurii sunt incapatanati, agresivi, gelosi, posesivi....iubesc atat paharul , cat si alte femei...deci , daca consideri ca poti lupta cu toate acestea...risca...dar sa stii ca nu il poti schimba...doar sa te schimbi tu si sa ii accepti toate cele enumerate mai sus ...si altele.....in schimb, femeile taur sunt total deosebite de barbatul taur ...deci nu doresc sa ma departez de subiect, succes!!! dar o spun cu strangere de inima...
Etoile5002
Postat pe 22 Octombrie 2012 08:37
Multmesc pentru opinia aportata .
garbo_6759
Postat pe 22 Octombrie 2012 11:20
Multmesc pentru opinia aportata .
garbo_6759
Postat pe 22 Octombrie 2012 11:20
daca relatia ta de 2 ani cu taurul tau e ok, de ce mai ceri sfaturi??
MARILENA_25
Postat pe 22 Octombrie 2012 13:57
e o relatie de durata.

stiu eu cupluri, se inteleg de minune.
by,by
trandafirie
Postat pe 22 Octombrie 2012 15:25
De la: MARILENA_25, la data 2012-10-22 13:57:37daca relatia ta de 2 ani cu taurul tau e ok, de ce mai ceri sfaturi??

Relația mea a evoluat cam repede si nu as dori lua decizii pripite avnd in vedere ca taurasul meu are anumite momente in care nu l nțeleg . Mentionez ca relația mea este una bazat pe respect si nțelegere . Doar ca ai cteva puncte din scara sa de valori emotionala a taurasului meu care nu le nțeleg . M ar interesa mai concret ce valoreaz tauri la o femeie ? Dac sunt romantici , ce nțeleg ei prin detalii etc . Ce ii atrage la sexul opus ?
garbo_6759
Postat pe 22 Octombrie 2012 22:32
De la: trandafirie, la data 2012-10-22 15:25:27e o relatie de durata.

stiu eu cupluri, se inteleg de minune.
by,by

:) mersi ;)
garbo_6759
Postat pe 22 Octombrie 2012 22:33
este o relatie karmica, aveti multe de invatat unul de la celalalt, numai ca trebuie sa va straduiti mult amandoi si sa faceti compromisuri pt ca sunteti f diferiti; fii atenta la nevoile taurului si va fi f bine; si invata sa-l impaci... fara razbunari inutile, caci varsatorii sunt f indaratnici uneori... oricum, atractia este f mare si nu va disparea niciodata, vorbesc din experienta (inca un ex. rihanna si chris brown); va doresc succes si iubire
garbogarbo1
Postat pe 24 Octombrie 2012 20:29
De la: garbogarbo1, la data 2012-10-24 20:29:14este o relatie karmica, aveti multe de invatat unul de la celalalt, numai ca trebuie sa va straduiti mult amandoi si sa faceti compromisuri pt ca sunteti f diferiti; fii atenta la nevoile taurului si va fi f bine; si invata sa-l impaci... fara razbunari inutile, caci varsatorii sunt f indaratnici uneori... oricum, atractia este f mare si nu va disparea niciodata, vorbesc din experienta (inca un ex. rihanna si chris brown); va doresc succes si iubire

Multumesc pt postarea realizat :) si pt felul de a descrie situația ;)
garbo_6759
Postat pe 30 Octombrie 2012 13:53
M as simți onorata dac ar fi si taurasi care sa și spun prerea :) ii invit special cu aceasta ocazie si multumesc anticipat colaborarea
garbo_6759
Postat pe 30 Octombrie 2012 13:57
Sigur... poate te si pocneste ca pe Rihanna!
Din experienta personala care include o prietenie cu un taur, o casatorie cu un al doilea, plus doi amanti tauri... mai bine renunta. Sau mergi inainte daca e vorba doar de sex. De ce?! Sunt plictisitori, incapatanati, limitati, gelosi, cam zgarciti, nu au pic de romantism, nu se gandesc decat la bani si la casa, ca parinti sunt reci, daca sunt provocati pot deveni chiar violenti si lista ar putea continua. Doi dintre ei erau fustangii notorii.
Acum, cand aud de tauri ocolesc. Nu de alta dar cand cunosti un personaj ca pe propriile buzunare, n-are nici un sens sa mai incerci. Si ma plictisesc teribil.
Si da, sunt varsator!
AdalEra
Postat pe 19 Noiembrie 2012 21:00
Draga mea ce as putea sa spun despre o relatie taur,varsator decat ca am o casnicie cu un varsator de 22 de ani.Dupa cum am citit pe forum se spune ca taurii sunt incapatanati,este adevarat.dar ca trebuie impinsi de la spate nu cred asa ceva,inca nu am vazut taurii care sa nu ii intereseze de bunastarea familiei si sigurantei acesteia,
Da este greu de trait cu noi,dar nici cu voi nu este usor si ca suntem uneori de neinteles este adevarat dar ce trebuie sa intelegi trebuie doar sa iubesti.Apropo am mai citit ca sunt fustangii! ei care zodie de brabat nu este acum sa fim seriosii!
Daca intradevar iti doresti o familie o casnicie de durata ai ales omul potrivit si inca ceva intr-o casnicie trebuie sa faci si compromisuri altfel nu fuctioneaza
garbo111487
Postat pe 25 Noiembrie 2012 12:05
TOTUL DEPINDE DE SINCERITATE SI DIALOG.
garbo220418
Postat pe 25 Noiembrie 2012 15:23
Buna, eu sunt varsatoare si am avut o relatie de 7 ani cu un barbat taur, cu care am fost casatorita, apoi urmatoarea relatie iarasi cu un barbat Taur care a durat 10 ani, fara casatorie. Asa ca sunt citeva lucruri de spus, pentru mine personal, ambii barbati au fost absolut diferiti ca caractere, sau poate ca primul era la o virsta tinara si inca nu isi exprima toate trasaturile lui de taur, probabil, nustiu. Primul barbat taur nu arata nici un semn de gelozie, nu eram nevoita sa ii dau raportul pentru nici o actiune. A-l doilea barbat era foarte gelos si avea o programa fixa cum trebuie sa fie femeia care e cu el, daca se abatea de la program, el zicea ca usa este deschisa. Cu el lucram impreuna, asa ca programul lui era 24 ore din 24 impreuna, femeia nu se poate duce pe nicaieri sa se plimbe sau sa aiba ceva in afara interese, asta este contraindicat, fiind alaturi de el. Exista si diferenta de virsta.
Eu , avind planeta Venus in Capricorn in harta natala, presupun ca sunt cumva compatibila cu acesti barbati, dar pina la o linie. Mai departe este jale sa traiasca o varsatoare cu un taur.
Partea buna pentru mine este ca ei sunt foarte practici, foarte stabili, te accepta asa cum esti, adica nu trebuie sa stai pe ginduri, azi te iubeste sau nu te mai iubeste deja. Ei sunt un stilp foarte bun, pentru mine personal, ca sunt mai nesigura de sine, cu a-l doilea barbat am dus o viata in care erau multe multe lucuri foarte corecte (si daca nu incerci sa-l provoci poti fi sigura ca cu asa barbat vei fi pina la sfirsit), dar acea parte cu teoria lui despre femei in final m-a dat gata si am facut o mica rascoala si desigur ca am plecat. El nu accepta niciodata sa vada lucrurile altfel decit doar prin prisma lui. Dar a fost o experienta, acum am o cunostinta berbec de zodie, care mi se pare altfel mult si parca tinjesc dupa acea stabilitate cunoscuta, dar in relatia prezenta lipseste acea asuprire si teorii fixe, este totul mai lejer, liber. Probabil asa trebuie sa fie. Sa vedem unde ajung de data asta ! Mult noroc la toti !
Tatiana_Popa_1
Postat pe 25 Decembrie 2012 09:22
Este o relatie Karmica (citeste articolele legate de relatiile karmice din Garbo), din care varsatorul trebuie sa invete multe. Aceasta relatie nu este lipsita de suferinta, dar daca reusesti sa te trezesti, sa inveti, sa te ridici si apoi sa evoluezi mai departe, merita.
mona03
Postat pe 6 Ianuarie 2013 09:52
cunosc un asemenea cuplu si vreau sa zic ca este unul de milioane se inteleg si s-au inteles in decursul a 40 ani de casnicie si imi doresc sa mai dainueasca (Doamne ajuta)
trandafirie
Postat pe 22 Ianuarie 2013 09:06
maine 5 februarie este ziua mea de nastere...va rog daca aveti amabilitatea sa imi spuneti o parere mai amanuntita despre "eu" Varsator si "ea" Taur.As aprecia foarte mult si desigur si criticile conteaza...Multumesc :)
costin
Postat pe 4 Februarie 2013 06:37
La multi aniii!

Inteligenta si nonconformismul tipului varsator merg de minune cu consecventa si hotararea tipei taur...chestia asta o poti lua si ironic, dar si ca fapt real. Prietenia dintre cei doi e destul de ok si de lunga durata. Exista si atractie. Personal am stopat o legatura de genu' la stadiul de relatie- prietenie, inainte de a se naste "fluturasii" si a fost inspirata decizia, cred eu.

Cunosc si-un cuplu ea-taur, el-varsator care a durat 3 ani...relatia terminandu-se din cauza ca el a inselat-o. S-a trezit la realitate cu mea culpa si cu tot tacamul...c-o va drege, ca nu va mai face, ca sa-l ierte, ca nu poate trai fara ea, etc, bla bla. Dar n-a fost decat timp si energie pierdute in van...asta, pentru ca n-a stiut sau poate n-a crezut ca unei femei taur ii poti face multe, ca are piele de drac :D :)), dar un singur lucru nu merge: s-o tradezi/inseli...dac-o faci ti-ai dat foc, grija cum te evapori ca s-ar putea sa te trezesti si cu capu' spart

Incerca sa nu fii prea aerian si sa-ti iei doze prea lungi si dese de libertate si vei avea o relatie cu adrenalina, loialitate si mult umor
magdabeauty
Postat pe 4 Februarie 2013 11:48
Eu nu ma pricep la zodii,dar iti urez un calduros "La multi ani !"
Rotty
Postat pe 4 Februarie 2013 12:42
De la: mona03, la data 2013-01-06 09:52:26Este o relatie Karmica (citeste articolele legate de relatiile karmice din Garbo), din care varsatorul trebuie sa invete multe. Aceasta relatie nu este lipsita de suferinta, dar daca reusesti sa te trezesti, sa inveti, sa te ridici si apoi sa evoluezi mai departe, merita.


si eu iti spun din experienta ca daca o pereche karmica nu duce la bun sfarsit ce e de rezolvat, chiar daca se despart se vor tot reintalni pana invata ce au de invatat.
eu am ingropat o relatie karmica acum 22 de ani, acum a reinviat si e la fel de aprinsa ca si atunci, dar inca avem de invatat si de suferit.
deci, daca tu crezi ca merita sa mearga, trebuie sa vrei si va merge.
multa iubire va doresc si sa nu pierdeti ce conteaza cu adevarat!
garbo294491
Postat pe 4 Februarie 2013 21:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cele 22 de semne ale zodiacului original 9 De la: neptun19 27 Aprilie 2011 15:06
compatibilitate 12 De la: dor72_ 4 Februarie 2012 22:05
sugestii,sfaturi , 6 De la: G1N3A5 31 Ianuarie 2011 16:48
exista vreo sansa? 5 De la: dor72 22 Martie 2011 21:57
ce sanse au o femeie sagetator si un barbat fecioara ? 168 De la: garbo255907 27 Decembrie 2011 13:56
Setari Cookie-uri