Caut vrajitoare in Bucuresti



Buna fetelor!



Vad ca sunteti o comunitate destul de activa si ma gandesc ca puteti compensa lipsa unei comunitati reale. :) De aceea va si cer ajutorul, in speranta ca una dintre voi ma va ajuta. Pe scurt, stiti cum suntem noi femeile, cautam explicatii supranaturale sau dorim sa influentam anumite evenimente prin practici oculte. De aceea, daca vreuna dintre voi a avut probleme cu iubitul, iar la sfatul cuiva apropiat a apelat la o vrajitoare care chiar a ajutat-o, va rog, trimiteti-mi un PM cu datele ei de contact. Spun asta deoarece poate nu vreti sa recunoasteti public ca ati facut astfel de lucruri, cine stie. Am mare nevoie de cineva, serios. Daca vreuna are mama/bunica care se ocupa cu asa ceva, sau a apelat ea insasi, sau vreo prietena de-a voastra a experimentat asa ceva, va rog frumos. Nu vreau sa ma duc la tigancile de la mica publicitate.
rediana
Postat pe 24 Ianuarie 2011 02:16
P.S. sau rediana66@yahoo.com
rediana
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:14
pai..,mamica..,daca vrei,iti pot da eu cu ghiocu'..,da' te costa sa stii...
roby_cado
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:40
Io vin cu bobu' de fasole
Thor_again
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:45
'ete si concurenta...
hai bre..,ca incet incet ai de unde alege..
roby_cado
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:55
Yeap... si, ca sa ne facem incalzirea, ce zici pentru inceput de o gceal-n ness, mnca--as?
Thor_again
Postat pe 24 Ianuarie 2011 21:58
haoleo..,nu pune botu' pupaoash..,ca asta e impostor d'ala...
roby_cado
Postat pe 24 Ianuarie 2011 22:01
eu cetesc in cafa
da ia spune aici la maica vrei sa faci niscai woodoo sa-i legam OOle sa nu mai mearga pe la altele sau bagam ace in el
ameno
Postat pe 25 Ianuarie 2011 11:11
hop si eu cu cetitu' in carti
acu tre sa alegi da care carti vrei
avem di tatie

so, ai de unde alege manca-mi-ai
aolooo,scuzoaiele mele,era manca-t-as
dancris
Postat pe 25 Ianuarie 2011 12:18
mno.....
s-au cam spus toate..
mie nu imi ramane decat cetitul in stele....

acum ai de unde alege
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:02
Ana :-*
stii sa citesti si in caru' mare?
dancris
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:09
dancris

inca lucrez la asta


ti-am violat profilul v-ati facut mari si frumosi foc,niste dulci,pupici multi
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:27
descant eu cu argintu viu , da-mi trebuie niste date si nu te costa nimic .nu trebuie sa fie vrajitoarea din bucuresti. vrajile nu-s ca trenurile personale. intr-o clipita ajung la cel impuns cu acu'.

tu-mi zici ce vrei, pe cine vrei si daca intr-o luna nu se rezolva, sa nu-mi mai zici pe nume.

si_totusi
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:30
multzam de vizita!
pupici si de la noi :-*
dancris
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:33
Rediana, daca ai o problema medicala cred ca ar trebui sa apelezi la un medic, daca ai o problema sufleteasca, apeleaza la un psiholog bun sau daca ai o problema spirituala apeleaza la Dumnezeu.
Eu cred ca vrajitoarele si clarvazatoarele sau cum isi mai spun, lucreaza cu spiritul celui rau desi spun ca fac magie alba. Eu una n-as avea incredere sa-mi dau sufletul pe mana Satanei, indiferent ce problema as avea.
Mai gandeste-te, sunt si alte cai de rezolvare.
m_ada
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:43
Revin, Rediana desi poate cineva ma va lua in ras, doresc sa-ti spun ca am cunoscut un caz real in care o tanara femeie impreuna cu mama ei au apelat la individa ce se ocupa de ocultism si au reusit sa ,,vrajeasca'' un vecin sa o ia de sotie. S-au casatorit si au avut impreuna si-un copil desi nici barbatul , nici familia sa nu au dorit aceasta relatie. Doi -trei ani el umbla ca teleghidat , nu voia sa-si mai vada familia sa si prietenii. Mama insa, o catolica practicanta a continuat sa posteasca si sa se roage. Dupa aproape trei ani, intr-o dimineata el a simtit ca o descatusare. S-a intors la familia sa. Fosta soacra a innebunit , din tot ce-au acumulat s-a ales praful. Si eu credeam ca vrajitoarele sunt doar in basme insa din pacate , mai lucreaza prin unele si aici pe pamant.
m_ada
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:01
super intamplarea m-ada..... ,poate isi va belii ochii si individa asta.....

eu nu cred in farmece si vraji desii ele pot exista...habar nu am,sper sa nu mi se faca mie sau celor dragi mie ca nu stiu nici cum te poti dezlega de asa ceva.....
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:10
Daca nu crezi in ele, eu stiu ca nu te pot afecta.
Si Iisus , cand facea vindecari spunea ,,credinta ta te-a mantuit" sau ,,Faca-ti-se dupa credinta ta" Deci puterea sta in noi, in credinta noastra !!
m_ada
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:17
de fapt vreau sa nu cred in ele....
sti,sunt momente in care iti merge mai rau sau nu iese asa cum ai planuit....atunci spun ''sigur sunt facute vraji''

aberatii evident,imi dau doua palme si imi revin la realitate.
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:25
asa este mada, pe principiul 'totul e in mintea ta', avem posibilitatea sa traim frumos sau nu...
Eu am cunoscut pe cineva care , ca orice om, avea calitati (frumos, destept, realizat profesional etc) si un defect ...credea in vraji. De fapt, a trecut ca orice om printr-o perioada mai grea, dupa o relatie sentimentala. Uneori nu se leaga toate perfect si nu iese soarele imediat dupa furtuna, dar dumnealui (in propria logica) si-a gasit explicatia: fosta i-a facut vraji! Nu vreau sa intru in detalii ( a ratat n sanse in profesie, cursuri in strainatate, relatii de afaceri, iubiri curate, intemeierea unei familii pana la 41 de ani...) dar pe scurt, si-a ratat 20 de ani din viata!
A facut crize sub ochii mei (asa zise atacuri energetice), a suferit 3 interventii chirurgicale inutile! (apareau tot felul de pietre, inflamatii, infectii interne) , a inghitit mii de pastile, tone de ceaiuri...4 ani de terapie la psiholog...plus popi, calugari, maestrii yoga....tot ce vreti! Cu toate astea...nimeni nu i-a scos din cap ideea cu vrajile.
Cum eu nu cred in asa ceva, consider ca s-a autocondamnat...I-am si spus ca face un imens pacat sa mearga la biserica si sa se roage pt eliberarea de sub vraja...Dumnezeu asteapta sa crezi in el, nu in gaini negre....
Pacat...sunt oameni cu destine cumplite....
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:32
asa raspund si eu la intrebarea prietenilor.....''tu crezi in farmece,vraji si superstitii''??

eu le raspund ca mai bine cred in Dumnezeu decat in asa ceva...

desii sa recunoastem,exista asa ceva.....
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:39
nu-mi vine sa cred ca cineva care are probleme cu iubitul (cum a zis don'soara ca are) poate apela la asa ceva

lumea asta se duce rau la vale...
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:32
"Pe scurt, stiti cum suntem noi femeile, cautam explicatii supranaturale sau dorim sa influentam anumite evenimente prin practici oculte"


cum sunt unele femei vrei sa zici nu?
persidadamian
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:33
o fi adevarat ce se zice....ca nu mai sunt barbati buni , care-o fost, s-or luat deja !
si uite la ce ajung femeile, saracutele....
oare pe vremuri, cand plecau barbatii cu anii la razboaie....ce mai intreprindeau duduile? sau atunci au inceput sa le arda pe rug...
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:44
da vrajitorii nu-s buni, uite eu stiu sa descant cu cristale , vii matalutza la baiatu cu vreo douaj de cristale e bun maica si swarovschi, dar cel mai bine merge la vraji de sentiment rubin si smaraldul si cel mai prima e diamantul roz, le iau si-n fata ta le pisez si-ti dau sa bei o potiune magica de praf de cristale cu ou de camilo-strut de-ti faci mamii un sarai cu 120 de barbati unul si unul care numai pe tine au sa te viseze, si cand te prind bajetii posta te fac, da'trebuie sa astepti o tzara, ca sa se prinda vraja trebuie facuta in noaptea de Sanzaiene cand se aduna samanii in jurul Sfinxului din Bucegi.


SSST sa nu spui la nimeni cai belea mare, trebuie sa te exorcizez de 99 de ori daca spui cuiva
casperphantom
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:51
De la: anaROBERT, la data 2011-01-25 14:39:51asa raspund si eu la intrebarea prietenilor.....''tu crezi in farmece,vraji si superstitii''??

eu le raspund ca mai bine cred in Dumnezeu decat in asa ceva...

desii sa recunoastem,exista asa ceva.....




Ana,raspunsul tau nu elucideaza problema credintei in farmece.un om cu o cultura vasta in acest domeniu,sau chiar o vrajitoare inteligenta ti-ar pune urmatoarea intrebare,mai ales ca recunosti' ca totusi exista asa ceva",deci sa revenim la intrebare;-stiai ca tot Dumnezeu a lasat si vrajile pe pamant?tot ce exista in univers a fost creat de Divin.important este precum bine spui pe ce cale apuci.deoarece initierea unei vraji de catre o persoana impotriva altei persoane,nu conteaza motivatia,ii creaza initiatoarei niste urmari pe care nu si le-ar fii dorit niciodata.ce faci aia primesti.sigur ca este afectat si impricinatul fermecat.insa femeia sa nu uite ca este nascatoare de copii,si ca acest rau facut de ea se rasfrange si asupra destinului copiilor ei.deci nu cauza trebuie oprita ci efectele pe multe generatii din familia initiatoarei.ea de fapt deschide o cutie a Pandorei in actuala si viitoarea ei familie.si uite asa lumea se intreaba;dar de ce tocmai mie Doamne,mi se intampla totul???


vuvuzela
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:53
mi se pare incredibil, jur

de ce ai vrea sa faci asa ceva?s-au terminat barbatii?
le-a pierit samanta? cat de disperat si irational poti sa fi ca sa te gandesti la asa ceva?

parca e sora cu doamna de 50 de ani...

a luat-o lumea la vale, vai de capu' nostru...
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:53
inca te mai miri?
zambila
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:55
intodeauna mai apare una cu cate o nefacuta si nestiuta si noi da las ca asa invatam
floare_cu_colti
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:58
da' mai pisi...probabil ca nu-s eu destul de defecta

chestiie astea ma lasa cu gura cascata, parol...

incep sa cred ca sunt nefiresc de normala
michelle_
Postat pe 25 Ianuarie 2011 16:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 2 De la: victor_kiler 5 Decembrie 2010 15:39
Comercializam seifuri (antifoc, antiefractie), cutii postale (individuale, ptr asociatii), sisteme inchidere, clasificatoare pentru dosare 2 De la: Noli 25 Noiembrie 2011 10:48
Sotul isi cumpara pantofi 1 De la: bujjoritza 15 Noiembrie 2009 12:10
buna 1 De la: maria_costea_1 17 Noiembrie 2009 08:03
razi de mori :)) 15 De la: dalyla 1 August 2009 21:07
Setari Cookie-uri