Ce as putea sa fac,sa ma iubeasca numai pe mine?

Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel
sandy_bel
Postat pe 22 Ianuarie 2011 20:30
cati ani zici ca ai? 50? maturizeaza-te!

nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca. in plus, razbunarea mi se pare de prost gust. sa te razbuni pe el de ce? ca nu te iubeste? ca are alte relatii?

ce va mai place sa va risipiti in fleacuri inutile...
michelle_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:03
ca sa te iubeasca numai pe tine nu trebuie sa faci nimic decat sa fi naturala asa cum esti tu...razbunarea nu este o solutie.parerea mea. greseala care ai facut.o este ca ai cautat sa te convingi ca el te inseala .era mai bine daca nu stiai.
garbo065737
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:05
eu am inteles ca sandy-bel ar vrea sa-i faca niste vraji, cu gaina neagra, cu ciocu` de rata...de astea. sau ma insel?
ufishor
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:24
cam asa am inteles si eu

oricum, nu cred ca o sa ii spuna cineva pe aici ce vrea ea sa auda
michelle_
Postat pe 22 Ianuarie 2011 21:45
Nu pot sa cred ca nici la 66 ani barbatii nu se potolesc.
Lady_Di
Postat pe 22 Ianuarie 2011 23:44
asta-i ficioru lu 'Rasputin , de aia poate, dar despre ce-i vorba ??? ca nu vad pana acolo
casperphantom
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:25
despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..
roby_cado
Postat pe 23 Ianuarie 2011 00:50
De la: sandy_bel, la data 2011-01-22 20:30:40 Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel



Egoista si razbunatoare! Cam greu sa te iubesca cineva, si inca exclusiv, in conditiile astea. Si sa stii ca nu-i nici un pic de ironie in cuvintele mele. Doar o constatare obiectiva!
charmelen
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:20
mai intai intreaba-te daca meriti sa te iubeasca numai pe tine.....se pare ca nu
tymbark
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:25
eu stiu ce ai putea face, dar nu-ti spun nici picat cu ceara
casperphantom
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:29

sandy, lucreaza putin la logica. aici s-ar putea sa ai probleme si nenea sa fi priceput asta

1. zici ca ai constatat ca pe acest forum intrebarile ciudate capata raspunsuri ironice. logic ar fi fost, sa-ti vezi de treaba. tu, nu si nu. ai cerut sfaturi. uite ca le ai.

2. spui ca-l iubesti , apoi sa spui ca nu-l mai iubesti, ca in final sa ne intrebi ce sa faci sa te iubeasca numai pe tine. pai, ce interes mai ai daca nu-l mai iubesti?

3.si daca nu-l mai iubesti, care e motivul razbunarii? cu ce te incalzeste ca ala nu poate trai fara tine daca nu mai tii la el?


la 50 de ani si gandesti ca o ploada de 15 ani.

uite, ca sa nu zici ca-s rea iti pot da un sfat. urmand logica ta si admitand ca te si tii de cuvant cand spui ca ai face orice ca planga in pumni, as zice sa pleci. el va suferi, se va ofili si in maxim 3 ani nici o gagica la vreo 90 de ani nu se va mai uita la el ,nici ca la un caine. e bine asa?

ps. auzi, da, ca sa-mi revin din mirarea cetirii povestii de amor, ia spune-mi si mie ce naiba ai vazut la mosulica asta care maine poimane uita si unde isi va pune proteza?tu mai ai cativa anisori si gata zburdalicia. gandeste ! daca ai fi cu un barbat de varsta ta, ai mai avea in fata inca 16 ani de viata tumultoasa. in loc sa profiti de acest timp, te legi de un nene care - hai sa fim darnici- mai are maxim 4 ani si gata cu smecheria. nema jucarica, nema chef, nema iubitele. va trai doar ca sa-si scrie memoriile. ceva in genul"ce am fost si ce-am ajuns". asta e batranetea. toti ajungem acolo
si_totusi
Postat pe 24 Ianuarie 2011 15:53
alta facatura..
iasomia
Postat pe 24 Ianuarie 2011 16:00
L-ai iubit atat de mult incat acum il urasti si vrei sa te razbuni. Daca tot ai suferit si suferi pentru alegerea pe care ai facut-o acum 2 ani, parerea mea e sa nu mai pierzi timpul gandind negativ nici pt el si nici pt tine. Nu mai pierde alta perioada de timp traind in ura si incercand sa-i faci rau. Bucura-te de timpul ramas si gandeste-te ca putea fi si mai rau, bine ca ai aflat de ce e in stare. Merita sa-i mai acorzi timp din viata ta? Pentru ca numai gandindu-te la el asta faci. Viata continua si fara el, te comporti ca o adolescenta sau mai bine zis gandesti asa. Poate ai avut noroc pana acum si nu ai invatat ca unii oameni pana la 50 de ani sufera multe nedreptati pe plan sentimental. Acum ti s-a intamplat si tie si ti se pare ceva nou, incearca daca tot vrei sa-ti mai consumi timpul si energia pt aceasta fosta relatie sa intelegi unde ai gresit tu. Stiu ca ti se pare absurd sa intelegi ca undeva ai gresit si tu pt ca acum suferi. Ideea mea este insa sa incerci sa nu mai cauti alternative sa te razbuni. Razbuniandu-te cu siguranta nu te vei simti mai bine. Ignorandu-l poate ii poti da vreo lectie. Daca nici asa nu va intelege atunci cu atat mai mult nu te-a meritat. Considera aceasta fosta relatie ca pe o lectie pe care s-a "nimerit" s-o inveti cu el. Sper ca vei reflecta putin la cele scrise de noi aici si vei face asa cum va fi mai bine pt voi doi. SUCCESS in viitoarea alegere a partenerului!
mirabai
Postat pe 24 Ianuarie 2011 18:12
De la: KiKi_RiKi_KiKi, la data 2011-01-25 13:27:28Du'te tu babo si taci din gura k rade lumea d tine aici p forum.

Cine puii mei te crezi?.... o adolescenta la 16-17 ani ?


opa,dar cine te-a suparat asa tare????
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 13:35
kred ka kestia ku korasonu` kukoanei de 50 ani
ufishor
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:04
atatia kk k k k k k ca m-ai ametit...
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:07
Topicul asta cred ca e asa o fumigena aruncata ai apoi madam Sandy bel sta de-o parte sa vada reactiile celorlalti!
Sa fii sanatoasa mamaie! Decat sa te ocupi de-astea, mai bine te-ai ocupa de sanatate Reumatismul si osteoporoza incep sa-si faca simtita prezenta!!
m_ada
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:09
De la: anaROBERT, la data 2011-01-25 14:07:23atatia kk k k k k k ca m-ai ametit...


K kk , ca topicul
m_ada
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:11
daca la tinerete femeia a fost urata tare rau incat nu atragea privirile nimanui sa gandit ea ca macar la batranete sa faca furori


ea il iubeste,apoi nu il mai iubeste,ea are si alte relatii,dar si el are alte relatii,ea sufera dar de fapt nu mai sufera......pffff,nu realizezi cat poti fi de penibila.


imi cer scuze,esti mai in varsta ca mama dar sa aberez asa ceva e deja prea mult.....
anaROBERT
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:14
De la: me_reloaded, la data 2011-01-22 21:03:50cati ani zici ca ai? 50? maturizeaza-te!

nu poti obliga pe cineva sa te iubeasca. in plus, razbunarea mi se pare de prost gust. sa te razbuni pe el de ce? ca nu te iubeste? ca are alte relatii?

ce va mai place sa va risipiti in fleacuri inutile...

Sa stii ca sunt foarte matura.Am 50 ani. Exact pentru asta ma razbun.Si de fapt asta nu este o razbunare ,pentru faptul ca vreau sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine.Nu eu l-am amagit, si in plus mie imi place sa traiesc real nu in minciuni.Vreau doar sa-l trezesc la realitate, si sa-i demonstrez ( o sa gasesc pana la urma o solutie) CA DRAGOSTEA ADEVARATA NICI NU SE CUMPARA SI NICI NU SE VINDE. Egal ce varsta ai.Poti avea chiar 100 de ani. Mersi !
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:50
De la: garbo065737, la data 2011-01-22 21:05:46ca sa te iubeasca numai pe tine nu trebuie sa faci nimic decat sa fi naturala asa cum esti tu...razbunarea nu este o solutie.parerea mea. greseala care ai facut.o este ca ai cautat sa te convingi ca el te inseala .era mai bine daca nu stiai.


Mersi de sfat. Tocmai asta vreau sa-i demonstrez , ca e mai bine sa fii tu insuti, sa spui adevarul si nu sa traiesti in sau din minciuni. Pentru mine e mai bine ca am aflat decat sa nu fi stiut ce se intampla. Chiar foarte bine. Inca odata multumesc mai ales ca ai scris cu mult bun simt.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 14:57
"Sa stii ca sunt foarte matura.Am 50 ani."
maturitatea nu consta intotdeauna in nr de ani pe care ii ai.......poate ca te-ai amgait singura......oricum, razbunarea-i arma prostului....
asa zice proverbul
scumpa31
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:01
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna. :
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: roby_cado, la data 2011-01-23 00:50:47despre o tanti, care nu mai are control asupra propriilor vraji..,cica nu mai dau randament..,ca atare cere sfaturi in ce priveste asta..
deh..,odinioara..,cand nurii erau fermi..,nu prea avea probleme..
acum insa.. ,are nevoie de oaresce sfaturi..


O sa-ti vina si tie randul sa ceri sfaturi doar traiesti si tu pe pamant si chiar iti dores asta inca multi ani . Nu uita ca toate fac parte din viata noastra indiferent cati ani avem.Doar ca unii nu recunosc asta sau nu vor sa spuna.
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:07
De la: charmelen, la data 2011-01-24 15:20:01
De la: sandy_bel, la data 2011-01-22 20:30:40 Buna! In primul rand,as dori sa incep cu o remarca.Am observat ca in acest Forum, toti cei care au o intrebare si doresc un sfat ,indiferent de ce natura, primesc aceleasi ironice raspunsuri.Ma intreb de ce unora le lipseste bunul simt doar toate fac parte din viata si nu e chiar asa de greu ,sa dam dovada oameni civilizati si bine educati de parinti.
Si acum sa va zic al meu necaz.Am 50 de ani si de aproximativ 2 ani am cunoscut pe cineva,care are 66 de ani. il iubesc sincer sau mai bine zis l-am iubit sincer si chiar m-am bucurat ca este mai in varsta si nu mai e la varsta aventurilor sa zic asa pentruca eu doresc o relatie stabila.Sun foarte serioasa la acest capitol. La inceput am crezut ca si el ma iubeste si poate chiar e adevarat dar in timp,am observat ( si chiar am descoperit ,fara ca el sa stie acest lucru) ca el mai are cateva legaturi la fel ca mine (de fraiere) I-mi spune tot timpul ca ma iubeste, este foarte tandru cu mine,dar acuma ca am descoperit celelalte relatii a lui ,nu-l mai pot iubi.El nu stie inca nimic.Ce vreau eu sa fac ,e sa-mi dea cineva un sfat cum sa fac sa-l fac sa ma iubeasca numai pe mine ,si pe urma sa-l fac sa sufere asa cum sufar eu acuma .Nu sufar sa zic asa din dragoste ca nu merita sau poate,dar sufar ,ca si-a batut joc de dragoste mea.Nu pot accepta.Vreau sa ma razbun indiferent ce ar trebui sa fac . As face ceva,daca exista asa ceva ,si anume sa nu mai poata trai fara mine .Am citit undeva ca se pot face si lucruri din acestea,.
Multumesc anticipat de al vostru raspuns. Sandy Bel



Egoista si razbunatoare! Cam greu sa te iubesca cineva, si inca exclusiv, in conditiile astea. Si sa stii ca nu-i nici un pic de ironie in cuvintele mele. Doar o constatare obiectiva!

Ai inteles gresit .Nu sunt nici egoista si nici razbunatoare Imi place sa traiesc real nu in minciuni. Egal ce se intampla pe urma . Mersi
sandy_bel
Postat pe 25 Ianuarie 2011 15:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare nu mai exista bunatate sufleteasca si omenie? 35 De la: Jojolin 22 August 2010 02:19
Ce parere avetzi despre tara Romaneasca?Ce parere avetzi despre cei ce ne conduc tara? 13 De la: Anouk 5 Ianuarie 2010 16:29
garbo&kidz.....oare se poate? 105 De la: Laura_M 22 Iunie 2010 13:03
Totul despre tine! 8 De la: LILO 29 Aprilie 2010 05:35
STADIUL OMENIRII IN PREZENT 2 De la: elisabeta_boia 22 Ianuarie 2012 14:09
Setari Cookie-uri